Pozycjonowanie

Mierz
wysoko

Umiejętne pozycjonowanie stron www skutkuje dużym wzrostem wejść organicznych i w efekcie zapytań ofertowych.

Celem pozycjonowania jest uzyskanie jak najwyższej pozycji strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. To proces ciągły i czasochłonny, wymagający podjęcia szeregu działań. Posiadamy sprawdzone rozwiązania dla różnych branż. Pozycjonowane przez nas serwisy uzyskują wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu łatwo odnajdują je potencjalni klienci. To jednak stanowi tylko część sukcesu. Największym wyzwaniem jest utrzymanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google. Z tego powodu stale monitorujemy pozycje słów kluczowych i dbamy o zachowanie lub wzrost uzyskanego miejsca. Działamy skutecznie - liczne grono zadowolonych klientów potwierdza, że warto nam zaufać!

Algorytm Google bierze pod uwagę ok. 200 różnych parametrów do ustalenia pozycji strony www. Aby pozycjonowanie było efektywne należy na bieżąco reagować na zachodzące w nim zmiany. Korekty z reguły wymaga zarówno kod, jak i sama treść strony. Pozycjonowanie jest więc procesem ciągłym. Strony pozostawione bez opieki pozycjonerskiej dosyć szybko tracą swoją pozycję i spadają w wynikach wyszukiwania.

CO WCHODZI W SKŁAD POZYCJONOWANIA?

 • SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)
  Działania optymalizacyjne mające na celu dopasowanie strony www do algorytmów, które stosuje wyszukiwarka Google.

 • CONTENT
  Wszystkie treści prezentowane na stronie. Właściwa budowa i aktualizacja contentu zdecydowanie poprawia widoczność strony w sieci.

 • LINK BUILDING
  Pozyskiwanie linków z zaufanych witryn o wysokiej jakości. Takie odnośniki zwiększają autorytet pozycjonowanej domeny „w oczach” wyszukiwarki.

RODZAJE POZYCJONOWANIA

Pozycjonowanie stron www

W dzisiejszych czasach posiadanie firmowej strony www jest standardem. Bez e-marketingowego wsparcia będzie ona jednak w zasadzie niewidoczna w sieci. Obok płatnych form reklamy, kluczową rolę odgrywa pozycjonowanie. To działanie, które sprawdza się w promocji produktów i usług większości branż obecnych w internecie. Dzięki pozycjonowaniu witryna uzyskuje dobrą pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Staje się widoczna dla użytkowników, co z kolei owocuje wzrostem ruchu i zapytań ofertowych.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Sukces e-sklepu w dużej mierze opiera się na jego widoczności w sieci. Nie odkrywamy Ameryki – liczy się przede wszystkim pozycja w wyszukiwarce Google. Dzięki wiedzy i praktyce wypracowaliśmy skuteczne rozwiązania dla sklepów internetowych. Koncentrujemy się na wykorzystaniu potencjału sklepu i znalezieniu metod umożliwiających maksymalizację zysków. Trzeba jednak pamiętać, że pozycjonowanie sklepu wymaga czasu i odpowiedniej strategii. Postrzegane jest wręcz jako długofalowa inwestycja. Ale efekty z reguły zadowalają. Dobrze wypozycjonowane sklepy internetowe przynoszą wymierne korzyści. Przyciągają klientów, generują ruch i realne dochody.

Pozycjonowanie lokalne

Wiele branż nastawionych jest na klientów z okolicy. Dotyczy to szczególnie firm o zasięgu lokalnym. Przykładem może być restauracja, stacja kontroli pojazdów, fryzjer, szkoła językowa. Do nich kierujemy usługę pozycjonowania lokalnego zwanego też regionalnym. Działania pozycjonerskie polegają m.in. na modyfikacjach w strukturze witryny oraz odpowiednim linkowaniu. Uwzględniana jest przede wszystkim nazwa miejscowości. Odpowiedni dobór fraz, akcentujący lokalizację działalności, skutkuje poprawą pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania. Wyższe miejsca zwiększają z kolei szansę odwiedzin na stronie i skorzystanie z oferty pozycjonowanej firmy.

CO ZAPEWNIAMY W RAMACH WSPÓŁPRACY POZYCJONERSKIEJ?

W skrócie:

 • kompleksowy audyt SEO strony internetowej
 • dobór najbardziej trafnych słów kluczowych do pozycjonowania
 • przygotowanie treści (SEO copywriting)
 • techniczna optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki Google
 • stały monitoring pozycji oraz linków zewnętrznych
 • wyprowadzanie strony z kar ręcznych/filtrów algorytmicznych nałożonych przez Google
 • dedykowany opiekun

Działania ON-SITE (na stronie):

 1. Analiza dotychczasowej sytuacji (Audyt SEO).

  Dokonujemy analizy struktury witryny internetowej, zawartych w niej treści, ich zgodności z obowiązującymi wymogami algorytmów Google i wiele innych elementów, które mają wpływ na pozycje strony w wyszukiwarkach. Dzięki szczegółowej diagnostyce planujemy działania i określamy ich kolejność, tak aby poprawić wyniki dla istotnych słów kluczowych. Audyt SEO przeprowadzamy za pomocą sprawdzonych narzędzi m.in. GTMetrix, Screaming Frog, Google Speed Insight, Google Mobility Friendly.

 2. Dobór słów kluczowych.

  Ilość i wybór słów kluczowych zawsze konsultujemy z właścicielami stron. Słowa kluczowe dobieramy tak, aby trafiały do klientów poszukujących usług lub produktów oferowanych przez naszego zleceniodawcę. Uwzględniamy hasła i wyrażenia, które klienci mogliby wpisać do wyszukiwarki. Staramy się, aby były one konkretne i wyraźnie wiązały się z tematyką strony docelowej, na którą kierowani są nabywcy. Największą skuteczność mają zwykle słowa kluczowe złożone z 2 - 4 fraz (użytkownicy podczas wyszukiwania zazwyczaj wpisują 3 lub 4 frazy np. „siatka leśna producent”).

 3. Przygotowanie treści opisowych na stronę (Content strony).

  Treści na stronie internetowej stanowią jeden z najważniejszych czynników, dzięki którym serwis jest wartościowy dla wyszukiwarki Google. Bazując na wcześniejszym audycie SEO nasz copywriter przygotowuje odpowiednie treści do poszczególnych zakładek strony internetowej. Są one odpowiednio nasycone słowami kluczowymi oraz niosą wartościowe treści dla potencjalnych Klientów. Dobry content to więcej użytecznych informacji dla klientów, co zdecydowanie wpływa na wyższe pozycje w wyszukiwarce Google oraz kreuje profesjonalny wizerunek promowanej firmy.

 4. Przygotowanie treści nagłówków oraz opisów zdjęć.

  Przygotowujemy treści nagłówków oraz poszczególne meta tagi strony internetowej, tak aby ich treść była wartościowa dla Google w kontekście wyszukiwanych słów kluczowych. Poprawiamy także opisy zdjęć z racji indeksowania ich przez wyszukiwarkę grafiki.

 5. Optymalizacja strony.

  Optymalizacja strony polega na technicznym wprowadzaniu zmian będących wynikiem audytu SEO. Przede wszystkim w serwisie umieszczane są nowe teksty, nagłówki i opisy zdjęć. W procesie optymalizacji tworzone są również przyjazne adresy URL oraz prawidłowa struktura linków wewnętrznych. Optymalizowane są także meta tagi, treści, słowa kluczowe i szybkość wczytywania się strony. Przeprowadzane prace przygotowują stronę do współpracy z robotami sieciowymi Google. Efektem optymalizacji jest łatwość indeksowania strony i ostatecznie – wzrost jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

 6. Wzrost pozycji słów kluczowych.

  Efektem prac optymalizacyjnych jest wzrost widoczności serwisu w wyszukiwarce. Dzięki poprawie pozycji słów kluczowych użytkownicy szukający promowanych produktów lub usług znajdują właściwą ofertę. W konsekwencji następuje zwiększenie ruchu i zapytań na pozycjonowanej stronie www.

 7. Monitoring i raportowanie.

  Dbamy o rzetelność i przejrzystość usług. Udostępniamy naszym zleceniodawcom Panel Klienta w systemach służących do monitorowania pozycji słów kluczowych. Korzystamy ze sprawdzonych, profesjonalnych programów (Semstorm, Seostation). Narzędzia te umożliwiają m.in. monitorowanie pozycji strony dla określonych słów kluczowych oraz analizę konkurencji. Zakładamy również klientom konto Google Analytics, w którym generowane są statystyki mierzące całościowo ruch na stronie internetowej. Konto raportuje wizyty z naturalnych wyników wyszukiwania, z form płatnych Google, a także pochodzące z innych kanałów m.in. odwiedzin bezpośrednich, przekierowań z innych stron i sieci społecznościowych.

 8. Reagowanie na zmiany w algorytmie Google i działania konkurencji.

  Pozycjonowanie jest czynnością ciągłą i długofalową. Równie ważne jak uzyskanie wysokiej pozycji jest jej utrzymanie w czasie. Z uwagi na okresowe zmiany algorytmów Google oraz ruchy konkurencji, stale monitorujemy i korygujemy poszczególne parametry.

Działania OFF-SITE (poza stroną) wspomagające pozycjonowanie:

 1. Wizytówka firmy w Google Moja Firma.
 2. Profile w portalach społecznościowych (Facebook, Tweeter, Instagram).
 3. Budowanie linków do strony (z zewnętrznych, najlepiej branżowych serwisów i stron internetowych).
 4. Wpisy w zaufanych serwisach branżowych (Panorama Firm, PKT, Biznes Finder, Zumi, Yellow Page, itp.).
 5. Artykuły sponsorowane na portalach lokalnych, bądź w serwisach branżowych.
 6. Promowanie strony na zewnętrznych forach, blogach itp.
 7. Prowadzenie własnego bloga lub działu aktualności na stronie.
 8. System komentarzy i ocen (w przypadku sklepu internetowego).

W ramach usługi pozycjonowania zapewniamy następujące z wymienionych dodatkowych działań:

 • wpis firmy w Google Moja Firma
 • zapewnienie linku do strony z działu Klienci strony www.netpartners.pl i linku ze strony www.np24.pl
 • pomoc w założeniu profilu w mediach społecznościowych, pomoc redakcyjna, ewentualnie przygotowanie grafiki dla danego profilu. Treści wprowadzane są przez klienta
 • pomoc w założeniu własnego bloga lub wykonanie działu Aktualności na stronie. Treści wprowadzane są przez klienta.

 

Pełny zakres usług